• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • AKDENİZ HEMOFİLİ DERNEĞİ

Hakkımızda


AKDENİZ HEMOFİLİ DERNEĞİ


Derneğimiz kuruluşu ile ilgili çalışmalar 2004 yılı sonunda başlamıştır. Hastalarımızdan gelen destekle birlikte resmi olarak 20 Şubat 2005 tarihinde kurulmuştur. Derneğimiz Batı Akdeniz bölgesinin hemofili hastalarına hizmet edecek ilk ve tek dernek olma özelliğini taşımaktadır. Kuruluşundan itibaren dernek üye sayısını artırma ve Batı Akdeniz bölgesindeki hastalara ulaşma çalışmalarına başlamıştır.

Kuruluş tarihi itibariyle yeni bir dernek olmasına karşın hemofili federasyonu kurma çalışmalarına katılarak Türk Hemofili Federasyonu’nu (Kuruluş: 15 Haziran 2005) oluşturan beş kurucu demekten birisi olma unvanını kazanmıştır.

Derneğimiz kurucu üyeleri aşağıda listelenmiştir.

1.M.AkifYeşilipek (Doktor, Öğretim Üyesi)
2.O.AIphan Küpesiz (Doktor, Öğretim Üyesi)
3. Ercan Mıhçı (Uzman Doktor)
4. Aşkın Güra (Doktor, Öğretim Üyesi)
5. Fırat Kardelen (Doktor, Öğretim Üyesi)
6. Leyla Saraçoğlu (Hemofili hasta annesi)
7. Ahmet Dikme (Hemofili hasta babası)

Demeğimizin Temmuz 2005 tarihi itibariyle üye sayısı 25′e ulaşmıştır. Derneğimiz kurulduktan sonra ilk sosyal etkinlik doktor, hemşire ve hasta yakınlarının katılımıyla hemofili hastalığı hakkında bilgilendirme konferansı ve hastaların sorunlarının konuşulduğu toplantı gerçekleştirilmiştir.

Derneğimizin gelecekteki planlan arasında bölgemizde hemofili yaz okulu ve benzeri kamp etkinliklerinin düzenlenmesi, hasta ve hasta yakınlarına eğitim ve bakım amaçlı toplantılar yapılması, sosyal güvence eksikliği olan hastalara ilaç, tetkik ve tedavi yardımı yapılması ve dernek kanalıyla Türk Hemofili Federasyonu ile hastalar arasında iletişim sağlanması bulunmaktadır.

Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret32927